Kategorie

Kontakt

Masz pytanie? Szukasz porady? Skontaktuj się z nami:

Adres e-mail: info@przetworniakreatywna.pl

Telefon:

poniedziałek - czwartek w godzinach otwarcia sklepu

608339763, 

awaryjnie 600231455

piątek - sobota w godzinach otwarcia sklepu

606927423

Dostawa

Wysyłki realizujemy od poniedziałku do piątku.

Przy zakupach na kwotę minimum 250 zł wysyłka jest darmowa!

Blog - Przytulny Dom

Zapraszamy na bloga


Przytulny Dom


Choose PayPal Today

Olej lniany do podłóg (FBLO) 100 g tester

Producent: PaintEco
Dostępność:
W magazynie W magazynie
 (1 szt.)
szt.
33,00 zł / szt.

Olejownie podłóg to tradycyjna metoda zabezpieczania drewna we wnętrzach. Olej wsiąka głęboko w drewno, tworząc powłokę ochronną i podkreślając jego strukturę.

Technologia ta umożliwia zabezpieczenie drewna jedną warstwą.

 

Zastosowanie: Nadaje się do użytku w pomieszczeniach dla wszystkich rodzajów powierzchni drewnianych – sauny, ściany, sufity, balustrady, itp. do renowacji - drzwi, schody, okna, meble itp.

 

Wymagania dotyczące powierzchni: Jeśli powierzchnia jest pokryta za pomocą środków chemicznych, oryginalna powłoka musi być usunięta przed użyciem PAINT ECO. Drewno musi być czyste, suche, wolne od pozostałości żywicznych i pyłu. Pęknięcia i wady należy wypełnić przed użyciem produktu.

 

Wydajność:
Drewno heblowane ≈ 12-15 m.kw. / 1 L

Drewno twarde ≈ 36 m.kw. / 1 L

Podane wartości są orientacyjne. Należy pamiętać, że wyniki zależą od rodzaju drewna i sposobu przygotowania. Zawsze zaleca się przeprowadzenie próby w celu obliczenia dokładnej wydajności.

 

Nakładanie: gotowany olej lniany można łatwo nanieść pędzlem lub wałkiem welurowym. Pracować małymi powierzchniami. Dla zapewnienia wysokiej jakości wykonczenia nanosić 2-3 cienkie warstwy, w zależności od właściwości absorpcyjnych drewna. Każda warstwa powinna nasiąkać przez około 20 minut, po czym nadmiar oleju powinien być starty a powierzchnia wypolerowana. Jesli podłoga była wczesniej barwiona finalne olejowanie powinno nastąpić po około 72 godzinach. Powierzchnie zabezpieczone olejem PAINT ECO mogą być konserwowane dowolnym produktem z asortymentu PAINT ECO.

Uwaga! Powierzchnia musi schnąć 36 godzin. Przez pierwsze 4 tygodnie obchodzić się z podłogą ostrożnie i nie myć mokrym mopem.

Czyszczenie narzędzi: Narzędzia można czyścić naturalną terpentyną lub ciepłą wodą z mydłem.

UWAGA! Materiały nasączone gotowanym olejem lnianym są narażone na samozapłon! Natychmiast po użyciu, ręczniki papierowe lub szmaty muszą zostać spalone lub namoczone w wodzie i wyrzucone. Opakowania mogą być traktowane jako odpad z gospodarstwa domowego i poddane recyclingowi. Oryginalne, fabrycznie zamknięte opakowanie może być przechowywane przez okres 3 lat od daty produkcji. Produkt nieużywany należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu.