Allback Olej lniany gotowany 1 l

59,00 zł
Brutto

Naturalny i tradycyjny  produkt do ochrony i konserwacji drewna.

Ilość
Produkt dostępny

Olej Allback pochodzi z małej rodzinnej manufaktury w Szwecji. Jest tłoczony na zimno, filtrowany i pozbawiany protein, dzięki czemu jego czas schnięcia jest krótszy niż innych tradycyjnie używanych olejów lnianych i pokostów.

Głęboko penetruje drewno, równocześnie wzmacniając jego strukturę i podkreślając rysunek słojów. Doskonale zabezpiecza przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ogranicza pękanie drewna i osiadanie zabrudzeń na powierzchni drewnianej.

Olej lniany jest tzw. olejem schnącym co oznacza że utwardza się pod wpływem reakcji z tlenem atmosferycznym.

Zastosowanie: konserwacja powierzchni drewnianych.

Czas schnięcia: olej gotowany ma krótszy czas schnięcia niż olej surowy. Trzeba pamiętać że choć na dotyk powierzchnia jest sucha już po kilkunastu godzinach, to pełne utwardzenie następuje dopiero po kilku dniach.

Wydajność: zależy od wilgotności drewna oraz jego twardości

Trwałość: może być przechowywany przez wiele lat bez utraty swoich właściwości.

Temperatura malowania i schnięcia powinna wynosić od 15 do 25°C. Niska temperatura i wysoka wilgotność wydłużają czas schnięcia.

Olej Allback nie zawiera rozpuszczalników, środków grzybobójczych, barwników itp.  Dzięki temu jest nie tylko bezpieczny dla środowiska, ale również tworzy trwalsze powłoki niż większość dostępnych na rynku pokostów lnianych. Olej w razie potrzeby można zabarwić dodając do niego farbę Allback Linseed Oli Paint (w ilości zależnej od intensywności barwy jaką chcemy uzyskać).

Ważne: olej można stosować również na powierzchnie uprzednio impregnowane ciśnieniowo wodorozcieńczalnymi środkami. Olej zapobiega wypłukiwaniu się impregnatu z drewna, dodatkowo podkreślając kolor i usłojenie.

5 Przedmioty