PaintECO bielony olej lniany 1l

70,00 zł
Brutto

Bielony Gotowany Olej Lniany do drewna,  z tłoczonego na zimno oleju, podgrzewanego z użyciem zaawansowanej technologii bez dodatku chemicznych komponentów, z zerową zawartością LZO. Bielony Gotowany Olej Lniany jest naturalnym produktem zapobiegającym żółknięciu drewna.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Bielony Gotowany Olej Lniany jest klasycznym wykończeniem drewna i naturalną powłoką ochronną produkowaną z tłoczonego na zimno oleju, podgrzewanego z użyciem zaawansowanej technologii bez dodatku chemicznych komponentów, z zerową zawartością LZO. Bielony Gotowany Olej Lniany jest naturalnym produktem zapobiegającym żółknięciu drewna.

Technologia ta umożliwia zabezpieczenie drewna jedną warstwą.

Zastosowanie: Nadaje się do użytku w pomieszczeniach dla wszystkich rodzajów powierzchni drewnianych sauny, ściany, sufity, balustrady, itp. do renowacji - drzwi, schody, framugi okien itp.

Wymagania dotyczące powierzchni: Jeśli powierzchnia jest pokryta za pomocą środków chemicznych, oryginalna powłoka musi być usunięta przed użyciem PAINT ECO. Drewno musi być czyste, suche, wolne od pozostałości żywicznych i pyłu. Pęknięcia i wady należy wypełnić przed użyciem produktu.

Wydajność:
Drewno heblowane 12-15 m.kw. / 1 L

Drewno twarde 36 m.kw. / 1 L

Podane wartości są orientacyjne. Należy pamiętać, że wyniki zależą od rodzaju drewna i sposobu przygotowania. Zawsze zaleca się przeprowadzenie próby w celu obliczenia dokładnej wydajności.

Nakładanie: gotowany olej lniany można łatwo nanieść pędzlem, wałkiem lub natryskiem. Nie stosować na powierzchnie nagrzane słońcem i dobrze wymieszać przed użyciem. Wetrzeć gotowany olej lniany w powierzchnię drewna i pozostawić do wchłonięcia. Nadmiar oleju usunąć czystą, suchą szmatką lub papierowym ręcznikiem po upływie 20-30 minut, w zależności od właściwości absorpcyjnych drewna. Zaleca się stosowanie przy zakresie temperatur +10C0 - +25C0. Niższa temperatura, wilgotne drewno i wysoka wilgotność otoczenia wydłuża czas schnięcia. Dla uzyskania najlepszych rezultatów nakładać 1-2 cienkie warstwy, pozostawiając każdą do wyschnięcia na 24 godziny. Powierzchnie zabezpieczone olejem PAINT ECO mogą być konserwowane dowolnym produktem z asortymentu PAINT ECO.

Czyszczenie narzędzi: Narzędzia można czyścić naturalną terpentyną lub ciepłą wodą z mydłem.

UWAGA! Materiały nasączone gotowanym olejem lnianym są narażone na samozapłon! Natychmiast po użyciu, ręczniki papierowe lub szmaty muszą zostać spalone lub namoczone w wodzie i wyrzucone. Opakowania mogą być traktowane jako odpad z gospodarstwa domowego i poddane recyclingowi. Oryginalne, fabrycznie zamknięte opakowanie może być przechowywane przez okres 3 lat od daty produkcji. Produkt nieużywany należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu. Więcej informacji na temat produktów i metod użytkowania znajduje się na stronie internetowej: www.painteco.com

Producent:. "LINUM COLOR" LTD, Iecavnieki, strefa Iecavas, Łotwa,

tel.:+37163921971,e-mail:info@painteco.com
Data produkcji patrz na opakowaniu.

 

1 Przedmiot

Pliki do pobrania

Certyfikat PAINTECO

Pliki do pobrania (7.12M)