PaintECO olej lniany do podłóg 1 l

70,00 zł
Brutto

Ekologiczny olej lniany do wykończenia podłóg z drewna

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Gotowany olej lniany do podłóg

Olejownie podłóg to tradycyjna metoda zabezpieczania drewna we wnętrzach. Olej wsiąka głęboko w drewno, tworząc powłokę ochronną i podkreślając jego strukturę.

Technologia ta umożliwia zabezpieczenie drewna jedną warstwą.

Zastosowanie: Nadaje się do użytku w pomieszczeniach dla wszystkich rodzajów powierzchni drewnianych sauny, ściany, sufity, balustrady, itp. do renowacji - drzwi, schody, okna, meble itp.

Wymagania dotyczące powierzchni: Jeśli powierzchnia jest pokryta za pomocą środków chemicznych, oryginalna powłoka musi być usunięta przed użyciem PAINT ECO. Drewno musi być czyste, suche, wolne od pozostałości żywicznych i pyłu. Pęknięcia i wady należy wypełnić przed użyciem produktu.

Wydajność:
Drewno heblowane 12-15 m.kw. / 1 L

Drewno twarde 36 m.kw. / 1 L

Podane wartości są orientacyjne. Należy pamiętać, że wyniki zależą od rodzaju drewna i sposobu przygotowania. Zawsze zaleca się przeprowadzenie próby w celu obliczenia dokładnej wydajności.

Nakładanie: gotowany olej lniany można łatwo nanieść pędzlem lub wałkiem welurowym. Pracować małymi powierzchniami. Dla zapewnienia wysokiej jakości wykonczenia nanosić 2-3 cienkie warstwy, w zależności od właściwości absorpcyjnych drewna. Każda warstwa powinna nasiąkać przez około 20 minut, po czym nadmiar oleju powinien być starty a powierzchnia wypolerowana. Jesli podłoga była wczesniej barwiona finalne olejowanie powinno nastąpić po około 72 godzinach. Powierzchnie zabezpieczone olejem PAINT ECO mogą być konserwowane dowolnym produktem z asortymentu PAINT ECO.

Uwaga! Powierzchnia musi schnąć 36 godzin. Przez pierwsze 4 tygodnie obchodzić się z podłogą ostrożnie i nie myć mokrym mopem.

Czyszczenie narzędzi: Narzędzia można czyścić naturalną terpentyną lub ciepłą wodą z mydłem.

UWAGA! Materiały nasączone gotowanym olejem lnianym są narażone na samozapłon! Natychmiast po użyciu, ręczniki papierowe lub szmaty muszą zostać spalone lub namoczone w wodzie i wyrzucone. Opakowania mogą być traktowane jako odpad z gospodarstwa domowego i poddane recyclingowi. Oryginalne, fabrycznie zamknięte opakowanie może być przechowywane przez okres 3 lat od daty produkcji. Produkt nieużywany należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu. Więcej informacji na temat produktów i metod użytkowania znajduje się na stronie internetowej: www.painteco.com

Producent:. "LINUM COLOR" LTD, Iecavnieki, strefa Iecavas, Łotwa,
tel.:+37163921971,e-mail:info@painteco.com
Data produkcji patrz na opakowaniu.

1 Przedmiot

Pliki do pobrania

Certyfikat PAINTECO

Pliki do pobrania (7.12M)